Jak wybrać makijażystkę na ślub?


Wybór makijażystki na ślub nie jest łatwy. Podpowiemy Wam, czym się kierować, aby wybrać najlepiej.

Przeglądnijcie portfolia

W internecie można znaleźć mnóstwo prac. Jeśli nie znamy się na wizażu, ciężko ocenić technikę i warsztat. Warto więc przeglądać wiele portfoliów, a w końcu będziemy wiedzieć „o co w tym wszystkim chodzi”.

Sprawdźcie opinie

Kolejna sprawa – cena. Nie zwiedźcie się kuszącymi ofertami za półdarmo. Kosmetyki i kursy kosztują. Dobry wizażysta ceni się adekwatnie do swojej jakości oraz renomy. Ale ale! Uważajcie na renomę, bo może być przereklamowana. Jak to sprawdzić? Zróbcie rekonesans po forach i wśród znajomych. Nie skreślajcie z powodu jednej niepochlebnej opinii, jeśli więcej jest tych dobrych. Zawsze znajdzie się konkurencja lubiąca bezpodstawnie oczerniać innych.

makijaż ślubny wykonany przez wizażystkę z goodchoice

Zorientujcie się jakich kosmetyków używa makijażystka

Kosmetyki – ważna sprawa, bo makijaż musi być trwały i nawet, jeśli same mamy umiejętności malowania, to właśnie wizażysta posiada arsenał trwałych produktów na specjalne okazje. Niekoniecznie muszą być to tylko znane markowe kosmetyki. Większość dobrych firm nie jest dostępna w zwykłej drogerii, a ich nazwy znane są tylko wizażystom. Kolorówka ze średniej półki – zdarzają się prawdziwe perełki, a więc cena nie zawsze jest adekwatna do jakości.

 

Nie zwlekajcie z ustaleniem terminu

Gdy już wybierzecie ślubną makijażystkę, nie umawiajcie się na ostatnią chwilę. U sprawdzonych osób terminy są zajmowane z dużym wyprzedzeniem. Co oczywiście nie oznacza, że nie możecie spróbować umówić się miesiąc wcześniej. Istnieje jednak ryzyko, że wolne będą godziny mooooocno poranne.

 

Makijaż próbny

jest konieczny z paru względów: w dniu ślubu nie martwicie się swoim wymarzonym wyglądem, bo ustalony został dużo wcześniej. Możecie przetestować trwałość i reakcje kosmetyków na skórę i dokonać ewentualnych zmian, aby makijaż był idealny i trwały.

Ok, wybieracie się na makijaż próbny. Na co zwrócić uwagę, jak powinno wyglądać takie spotkanie i kiedy się na nie umówić? O tym już nie długo:-)

makijaż ślubny wraz z doczepianymi rzęsami

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − dziewięć =