Termin ważności tuszów do rzęs 1


Zastanawiasz się czy twój tusz się przeterminował, czy można go jeszcze używać, a może da się go odświeżyć, aby przedłużać jego przydatność?

Wszystkie kosmetyki mają swoją datę ważności i się starzeją. Dzieję się to na skutek ich kontaktu z tlenem, bakteriami oraz w wyniku utraty wody i działania światła słonecznego. Dlatego należy zawsze dokładnie zamykać opakowania kosmetyków, żeby nie przyspieszyć ich starzenia.

Termin przydatności tuszu do rzęs to około 3 miesiące (zależy od marki produktu). Jednak czas przydatności może znacznie się skrócić jeśli często odkręca się buteleczkę podczas makijażu i wyjmuję oraz wkłada z powrotem szczoteczkę, przy okazji wtłaczając do środka powietrze. Najwolniej wysychają tuszę wodoodporne.

Przeterminowany kosmetyk?

Kiedy tusz jest nieprzydatny do użycia ? Jeśli maskara jest sucha i z trudem nakładasz produkt na rzęsy należy wyrzucić ją do kosza ! Zrezygnuj z tuszu, jeśli zbija się w grudki na rzęsach i tworzy na powiekach „efekt ksero”. Zawsze zmień maskarę, jeśli przeszłaś infekcję, męczy Cię alergia lub nie możesz opanować  łzawienie oczu.

Istnieją domowe sposoby odświeżenia tuszów do rzęs. Jeżeli tusz wcześniej nie spowodował alergii można spróbować go „uratować”, żeby jeszcze posłużył nam przez jakiś czas. Ponieważ stary tusz wysechł z powodu utraty wody to najłatwiejszym sposobem jest jego rozcieńczenie. Można dodać do maskary płynu do demakijażu – istnieje jednak ryzyko, że tłusty preparat sprawi, że mocno wydłuży się czas wysychania rzęs – dlatego jest to sposób skuteczny tylko dla tuszów wodoodpornych. Zwykłe tusze powinno się z kolei rozcieńczyć wodą destylowaną,  demineralizowaną, a ostatecznie przegotowaną.

 tusz do rzęs

UWAGA!

Na kosmetyki używane w okolicach oczu trzeba zwrócić szczególną uwagę! Preparaty gorszej jakości i przeterminowane mogą powodować alergię , zapalenie spojówek oraz inne powikłania, a leczenie chorób oczu jest często droższe niż zakup nowych kosmetyków do makijażu oczu.

 

Iga Kostuj – stylistka rzęs


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 11 =

Komentarz do “Termin ważności tuszów do rzęs