Czym jest masaż i jakie ma właściwości?


Magda, masażystka:

Witam wszystkich serdecznie. Z racji tego, że dopiero rozpoczynamy nasza blogową przygodę, chciałabym Was odrobinę doedukować, jeśli chodzi o tematykę masażową. W końcu korzystając z tego typu usługi musicie wiedzieć co nieco o tej formie relaksu.
Masaż, jak każda dziedzina, tradycja, kultura czy nurt ma swoje niedoskonałe początki. Leczenie dotykiem rozwijało się w wielu kulturach niezależnych od siebie. Prymitywne idee z czasem rozpoczęły się udoskonalać, kształtując prawidłową, najbardziej korzystną formę. W medycynie masaż znalazł swoje zastosowanie, jako zabieg rehabilitacyjny stosowany po przebytych urazach czy złamaniach oraz miał za zadanie koić dolegliwości bólowe. Z czasem masaże lecznicze przybrały także formę zabiegów relaksacyjnych i cieszą się coraz większą popularnością.

 

 

 

 

masaż relaksacyjnyMasaż relaksacyjny jest wspaniałym sposobem na zapewnienie sobie odrobiny odpoczynku. Niweluje negatywne wibracje, pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia. Jest także skutecznym lekarstwem na chandrę, stres, depresję i wszelkiego rodzaju złe samopoczucia. Sprawia także, że wzrasta poziom endorfin, przez co czujemy się szczęśliwsi i mamy więcej chęci do życia.

Przeznaczony jest głównie dla osób, które narażone są na stres, mają intensywny plan dnia czy brak im czasu na chwilę wytchnienia. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie napięcia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wpływa to pozytywnie na cały organizm.

 

masaż z dojazdme do klientaZabieg ten przebiega inaczej niż pozostałe typy masażu. Wykonywane techniki mają wprowadzić klienta w stan rozluźnienia i błogości. Systematycznie wykonywany masaż sprawia, że mamy mniejszą skłonność do depresji, trudniej wyprowadzić nas z równowagi oraz łatwiej radzimy sobie z codziennymi problemami. Warto więc na własnej skórze sprawdzić, czy rzeczywiście, dzięki takiej formie relaksu osiągniemy apogeum szczęścia, a jeśli tak, (i zapewniam, że tak będzie) czy nie warto skorzystać z serii zabiegów, które pomogą nam w codziennym funkcjonowaniu. Zresztą szeroki uśmiech pani na zdjęciu mówi sam za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =