Walka z podkrążonymi oczami bez użycia kosmetyków – jak tego dokonać ?


podkrążone oczyNiejedna z nas, po ciężkim dniu w pracy, rano budzi się z obrzękami w okolicach oczu. Jeżeli masz akurat dzień wolnych i chcesz zrobić sobie domowe SPA dla oczu, to tutaj znajdziesz kilka wskazówek.

Podkrążenie oczu wynika najczęściej z zaburzenia krążenia limfy w porze nocnej, jak również może być wynikiem przemęczenia czy nieregularnego snu. Stanowi ono znaczny defekt kosmetyczny, szczególnie jeśli pojawia się regularnie. W pierwszej kolejności zawsze trzeba sprawdzić, czy przyczyną podkrążenia oczu nie jest choroba np. nerek lub układu krążenia. Niestety, skłonność do obrzęków może być również zakodowana w genach, a wtedy trudniej o skuteczną kurację. Warto także sprawdzić, czy nie ma objawów jaskry.

W walce z obrzękami pomagają w dużym stopniu proste domowe sposoby, szczególnie okłady z plasterków ogórka, który nawilża okolice oczu, powodując też, że skóra odpoczywa, a obrzęki zmniejszają się lub znikają. Skuteczne są także inne chłodne okłady np. z maślanki, herbaty, czy w postaci kosmetycznych kompresów żelowych. Pomocne są także masaże okolicy pod oczami, w szczególności po nałożeniu serum lub specjalnego kremu zmniejszającego obrzęki.

Jeśli borykacie się z sińcami pod oczami, polecam prosty masaż: dwoma palcami, środkowym i serdecznym, masuj najpierw górne, potem dolne powieki. W kierunku od nosa do skroni.

Jeżeli nie masz czasu uporać się z sińcami domowymi sposobami, najefektywniej będzie wykonać makijaż oka używając pod oczy korektor o żółtym odcieniu.

 

Iga Kostuj

Stylistka rzęs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =