Sesja zdjęciowa w studiu


Jeśli marzy Ci się sesja fotograficzna w kameralnej atmosferze, wybierz sesję w studiu fotograficznym. Podczas zdjęć będziesz tylko z fotografem oraz z osobami z nim współpracującymi – wizażystką czy stylistką. Dzięki temu bardziej się ośmielisz. Aby Ci to ułatwić, podpowiemy, jak wygląda taka sesja zdjęciowa od środka.

 

Sesja zdjęciowa wykonana w studiu foto

 

Przygotowanie do sesji fotograficznej

 

Zanim pojawisz się w studiu, zadbaj o siebie. Nawilżaj ciało, wydepiluj je, zadbaj o skórę twarzy. Jeśli na sesji zdjęciowej będzie obecna fryzjerka, umyj w domu włosy i nie nakładaj na nie żadnych produktów. jeśli możesz, nie maluj się. Ominie Cię demakijaż, który może trochę podrażnić skórę i ją zaczerwienić. Oczywiście, zabierz ze sobą swoje inspiracje i opowiedz profesjonalistkom, jak lubisz się malować oraz czesać. Na kilka dni przed zdjęciami zrezygnuj z opalania. Twoja skóra nie zdąży nabrać ładnego kolorytu i na zdjęciach będzie wyglądać na czerwoną. Trudno będzie też wtedy dobrać odpowiedni odcień podkładu, kiedy dekolt będzie zaróżowiony. Nie zapominaj o paznokciach! Nie tylko u dłoni, ale również u stóp. Stylistka być może przygotuje dla Ciebie buty z odkrytymi palcami, albo będziesz pozować boso, np. w stylizacji bieliźnianej.

Pomysły na sesję zdjęciową w studiu

 

Plan sesji najlepiej opracować już dużo wcześniej. W konsultacji z fotografem, który również będzie mógł odpowiednio się przygotować. On też powie Ci, czy w studiu fotograficznym dostępne są ciekawe rekwizyty, różne tła, itd. Dzięki temu fotografie będą różnorodne, a każda stylizacja będzie wyglądać jak kompletnie inna sesja zdjęciowa. Najpierw pomyśl, jaki jest zakres Twojego pozowania. Czy w grę wchodzi bielizna lub nagość? A może wiesz, że na pewno będziesz się krępować lub takie zdjęcia Cię nie interesują i preferujesz stylizacje modowe? Takie podpowiedzi będą pomocne przy przygotowaniu zestawów dla Ciebie. Oczywiście, może zdarzyć się tak, że pod koniec sesji, kiedy będziesz już bardziej swobodna i poznasz ekipę zdjęciową, ośmielisz się na odważniejsze zdjęcia. Nic nie stoi na przeszkodzie! Jeśli jednak pozostaniesz przy zdjęciach „fashion„, krytycznie podejdź do swojej sylwetki. Fotograf również podpowie, co będzie dobrze wyglądać na zdjęciach. Niektóre ubrania są dobre na co dzień, a na fotografiach wyglądają zbyt… zwyczajnie. Dobry jest błysk, kolor oraz ciekawa faktura. Unikaj dużej ilości czerni. Jeśli czarna sukienka, to dopasowana, podkreślająca kształty. Zrezygnuj wtedy z czarnych kryjących rajstop. Jeśli nie lubisz gołych nóg, włóż cieliste, które wyrównają kolor skóry.

Pomysły na sesje zdjęciowe w studiu

Bieliźniana sesja fotograficzna oraz akt

 

Jak pozować podczas sesji zdjęciowej?

 

Przychodząc na sesję pierwszy raz, nie musisz mieć doświadczenia. Przeglądaj jednak wiele zdjęć, zbieraj inspiracje. To pozwoli Ci poczuć się swobodnie podczas sesji i wykorzystać ten czas bardzo owocnie! Szybciej się rozkręcisz, a Twoje ruchy będą pewniejsze. Fotograf nie pozostawi Cię samej sobie – mając doświadczenie, wie co dobrze wygląda na zdjęciach i powie Ci o tym. Na początek idealna będzie poza w kontrapoście. Sylwetka wygląda wtedy najkorzystniej. Pamiętaj, aby wyprostować plecy oraz wciągnąć brzuch! Jeśli nie wiesz, co zrobić z dłońmi, połóż jedną na biodrze. Ugięty łokieć nie powinien być skierowany w stronę obiektywu, ale na bok. Rozchyl lekko usta – dzięki temu twarz nie będzie tak spięta (szczególnie na początku). Twarz wysuń lekko do przodu, aby uniknąć efektu drugiej brody.

Chociaż niektóre pozy mogą wydawać się niewygodne, na fotografiach sylwetka będzie wyglądać na smukłą. Dodatkowo, każdy z nas będzie inaczej prezentował się na zdjęciach. Powyższe podpowiedzi są uniwersalne – resztę zawsze trzeba zweryfikować już podczas pozowania.

Pozowanie do zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =