4 największe błędy przy wyborze fotografa ślubnego


Większość Młodych Par decyduje się na udział w weselu fotografa ślubnego. Zdjęcia będą pamiątką na całe życie, dzięki nim wspomnienia są wiecznie żywe. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać jak najlepiej. Jak to zrobić, jeśli nie mieliśmy do czynienia do tej pory z profesjonalną fotografią? Albo może… czego nie robić?

 

1. Fotograf ślubny a rezerwacja terminu – nie zwlekajcie.

Musicie wiedzieć, że Ci najlepsi mają pozajmowane terminy na rok, dwa do przodu. Jeśli podobają Wam się zdjęcia, nie zostawiajcie decyzji na później. Nie chce się przecież rozczarować, jeśli kilku fotografów z rzędu będzie zajętych w dniu Waszego ślubu? O wyborze fotografa ślubnego powinniście pomyśleć już na początku planowania całej imprezy. Gdy zostawicie to na ostatnią chwilę, może się okazać, że wolni są tylko ci, których zdjęcia nie zachwycają. I co wtedy?

kreatywna fotografia ślubna przedstawiająca młodych w trzech odsłonach

2. Wybór fotografa ślubnego tylko po poleceniu przez znajomych.

Nie bazujmy wyłącznie na opiniach. Oczywiście, mogą nas one naprowadzić, jeśli kompletnie nie mamy jeszcze swoich typów. Ale jeśli znajomi byli zadowoleni ze zdjęć, niekoniecznie Wy będziecie! Czemu? Każdy fotograf ślubny ma inny styl. A każdy klient może mieć inny gust. Jeśli będziecie polegać wyłącznie na opinii znajomych, może się okazać, że zdjęcia nie spełniają Waszych oczekiwań. Ale po ślubie będzie już za późno… Dlatego oglądajcie wiele prac, róbcie rozeznanie, zawężajcie krąg najlepszych – decyzja nie będzie taka trudna.

3. Wynajem fotografa ślubnego po najniższej cenie.

Nie każdy tani fotograf ślubny będzie robił kiepskie zdjęcia, ale musicie mieć szczęście, aby dobrze trafić, bo będzie to prawdopodobnie początkująca „perełka”. Wesele to duży wydatek, ale zdjęcia zostaną z Wami do końca życia – za „półdarmo” nie dostaniecie profesjonalnych zdjęć.

 

4. Podążanie za modą.

Ostatnio w modzie są sesje, w których Młodzi obrzucają się kolorowymi farbami, pływają w błocie czy w jeziorze. Jeśli wolicie klasykę lub chcecie ubrania zostawić na pamiątkę, nie podążajcie za modą! Niech zdjęcia wyrażają Waszą dwójkę, sytuacje dopasujcie idealnie do Was. Profesjonalny fotograf ślubny podpowie Wam, ale sami również nie bójcie podsuwać mu swoich pomysłów. Abyście byli jak najbardziej zadowoleni z usługi, również możecie dać coś od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + dwa =