Jak dobrze wyjść z rodziną na zdjęciach?


Ciepła pora sprzyja piknikom. Zabierz na taki rodzinę i… zróbcie sesję zdjęciową! A jeśli nie lubicie pozować, niech fotograf towarzyszy Wam we wspólnych zabawach i uwieczni Wasze szczęście w formie reportażu fotograficznego. Gdy pogoda nie dopisze, a polskie lato nie zawsze rozpieszcza, wybierzcie się na wycieczkę do… studia fotograficznego!

 

Rodzinne zdjęcia pozowane

 

Zacznijmy od tematu, który jest bardziej wymagający. Nie oznacza to, że trudny, ale potrzeba zaangażowania wszystkich osób. Jak pozować, aby dobrze wyjść? Na pewno nie poprzestaniemy przy jednym ujęciu. Złapać kilka osób z otwartymi oczami – to nie lada wyczyn! Po drugie – uśmiech! Zdjęcia rodzinne powinny być pogodne. Najlepsze są te szczere uśmiechy, więc uśmiechnijcie się na wspólny znak! Pozostaje jeszcze kwestia ustawienia się. Najważniejsze, czyli zazwyczaj najstarsze osoby powinny znajdować się na samym środku. Jeśli nie ma wśród Was większej różnicy wieku, układ może być przypadkowy. Jeśli są wśród Was dzieci – niech stoją na środku. A jak ustawić się, aby kompozycja była ładna? W miarę możliwości, część osób może siedzieć, część stać, niektórzy usiądą na brzegu kanapy, aby być trochę wyżej. Unikajcie ustawienia według wzrostu. Najlepszy układ jest gdy niższe osoby wymieszają się z wyższymi.

 

Fotografia rodzinna wykonania w studiu

Studyjne zdjęcie rodzinne

 

Reportażowa fotografia rodzinna

 

W każdej rodzinie znajdzie się osoba, która nie lubi obiektywu aparatu. Będzie uciekać przed nim, więc nie dla niej pozowane zdjęcia. Zdecydowanie lepiej jest postawić na spontaniczne zdjęcia pokazujące Waszą rzeczywistość. Dodatkowym plusem jest aparat, który może podróżować od rąk do rąk. Dzięki temu fotografie będą miały różnorodny charakter i każdy znajdzie się na zdjęciu. Reportaż szczególnie wdzięczny jest u dzieci, które najlepiej wychodzą na zdjęciach, gdy nie pozują.

Podsumowując – przy fotografii rodzinnej najważniejsze jest, aby uchwycić prawdziwe chwile. Jeśli zmusimy kogoś do dobrego nastroju i uśmiechu – wyjdzie to nienaturalnie. Dlatego też, w wielu przypadkach, najlepszym wyjściem będzie reportaż. Róbmy zdjęcia nie nachalnie, spróbujmy ukazać rzeczywistą atmosferę tego dnia. Będzie z tego piękna pamiątka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + trzynaście =