Konkurs World Press Photo


Dzisiaj będzie troszkę mniej czytania, ale za to więcej podziwiania i oglądania. Na pewno znacie konkurs World Press Photo. Jeśli nie, to tak pokrótce powiemy, że jest to jeden z najważniejszych konkursów fotografii prasowej na świecie. Odbywa się on co roku. Prace mogą zostać zgłoszone w kilku kategoriach takich jak: portret, sztuka, przyroda, życie codzienne, zdarzenia, ludzie w zdarzeniach, sportowe sytuacje, ludzie sportu. Jest także najważniejsza kategoria: zdjęcie roku. Do tej pory Polacy zostali nagrodzeniu 32 razy, a w tym roku dwie Polki zajęły trzecie miejsce: Anna Bedyńska w kategorii „Portret pozowany” oraz Ilona Szwarc w kategorii „Ludzie – Portrety”.

Poniżej obie fotografie:

 

1

 

2

 

W tym roku konkurs w kategorii „Zdjęcie Roku” wygrał szwedzki fotograf Paul Hansen. Zdjęcie zostało wykonane w Strefie Gazy i przedstawia dwoje palestyńskich dzieci zabitych przez izraelski pocisk. Poniżej zwycięskie zdjęcie:

 

3

 

Wszystkie fotografie reprezentują naprawdę wysoki poziom i zasługują na uwagę. Zamieszczamy kilka naprawdę świetnych zdjęć, a jeśli macie ochotę na obejrzenie wszystkich – można je bez problemu znaleźć na oficjalnej stronie konkursu http://www.worldpressphoto.org/awards/2013.

 

4

8

5

6

7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 6 =