Sposób na szerokie biodra


Kiedy modelujemy sylwetkę, musimy wiedzieć, do czego dążyć. Jest jeden przyjęty „ideał”, którym są po prostu… proporcje. Za najbardziej proporcjonalną uznaje się sylwetkę typu „klepsydra”, gdzie biodra i ramiona są mniej więcej równej szerokości. Czasami obwody są takie same, ale mimo tego wydaje się, że jesteśmy nieproporcjonalne. Czemu? Masywniejsze uda czy pulchne ramiona mogą zaburzyć proporcje. Jak je wyrównać?

Jak zatuszować zbyt szerokie biodra?

Po pierwsze, skupiajmy uwagę na części, która wydaje się węższa. Błyszczące czy wzorzyste tkaniny, biżuteria, wyraźna faktura, akcesoria. To wszystko w opozycji do stonowanej części „szerszej”. Dziś skupimy się na tuszowaniu zbyt szerokich bioder.

Jeśli masz zbyt szerokie biodra, Twoim priorytetem powinno być poszerzanie ramion. Co może w tym pomóc? Bufki, rozszerzane rękawy, usztywnione ramiona, ozdobne aplikacje w tym miejscu. Także różnego rodzaju dekolty – woda, łódka, szerokie V – oraz szerokie kołnierze.

1

1(2)

1

1(3)

Również bluzki typu tuba, które całkowicie odsłaniają ramiona, pomogą nam w ukryciu mankamentów.

 

2d

2

A jeśli odkryte ramiona, warto szyję ozdobić efektownym wisiorem.

3

3v

3,

Poszerzanie ramion nie wystarczy, kiedy nie zadbamy o to, co na naszych biodrach. Co ukryje sprawi, że będą wydawać się węższe? Spodnie z kieszeniami na pupie, lekko rozszerzane spódniczki, ciemne i stonowane kolory bez aplikacji, a także proste, czy rozszerzane od kolan nogawki spodni.

4(1)

4(2)

4

4_

Są modne fasony, które podkreślą krągłości, ale ostrożnie! Są dozwolone jedynie z „nadbudowanymi” ramionami. Inaczej biodra mogą wyglądać na bardzo szerokie. Jakie to fasony? Spodnie z wysokim stanem oraz ołówkowe spódnice. To dobra opcja przede wszystkim dla Pań, które chcą zaokrąglić swoją sylwetkę, ale o tym już w kolejnych artykułach!

Pamiętajcie, nie zasłaniajcie swoich krągłości, ale zróbcie z nich atut. Róbcie to jednak ze smakiem i dbajcie o proporcje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + trzy =