Czy rzęsy przedłużane metodą 1:1 niszczą te naturalne?


Czy rzęsy przedłużane metodą 1:1 mogą sprawić, że naturalne nie będą nam rosły? Dobrze zaaplikowane nie niszczą tych naturalnych! Musimy jednak pamiętać, że rzęsy są włosem i co trzy miesiące zmieniamy cały ich komplet.  Aby nie mieć powodu do obaw musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 

  • Czy rzęsy jedwabne przyklejone są do jednej rzęsy naturalnej, czy może stylistka tak je zaaplikowała, że rzęsy skleiły 3, 5, a nawet 7 naszych?  Rzęsy syntetyczne nie mogą być też przyklejone do powieki, ponieważ może to powodować uczucie swędzenia.
  • Czy rzęsy nie są za grube i za długie? Rzęsy syntetyczne powinny być tak dobrane, aby nie obciążały naturalnych rzęs. Źle dobrane, mające nieodpowiednią długość i grubość  w stosunku do naturalnych rzęs, mogą być za ciężkie. Powodować to może szybsze wypadanie rzęsy naturalnej wraz z syntetyczną przed czasem, w którym powinna wypaść samoistnie.
  • Czy wraz z syntetycznymi wypadają naturalne rzęsy? Może się zdarzyć (ale nie powinno!), że stylistka do aplikacji rzęs używała nieodpowiedniego kleju, który mógł spowodować spalenie końcówek rzęs.
  • Dobrze przeprowadzony zabieg ściągania rzęs nie powoduje dyskomfortu oraz uszkodzenia rzęs naturalnych. Odpowiednim preparatem rozpuszczany jest tylko klej, którym została przyklejona rzęsa syntetyczna.

 

Jeżeli nie przydarzyło Wam się żadne z tych doświadczeń – nie musicie dalej szukać, Wasza stylistka rzęs zna się na rzeczy. Jeżeli nadal wahacie się czy w ogóle zacząć przygodę z przedłużaniem, szukajcie stylistki pracującej na dobrych preparatach. Dzięki temu rzęsy będą sprawiały tylko radość i wygodę!

 

efekt przedłużania rzęs metodą 1:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =