Cztery kroki do pięknych włosów 1


KROK 1: OCZYSZCZANIE  

Dobrze dobrany szampon to podstawa. Pamiętajmy o tym zwłaszcza wtedy, kiedy farbujemy włosy lub kiedy mamy problem ze skórą głowy. Na rynku jest wiele rodzajów szamponów, do każdego rodzaju włosów, wyróżniamy m.in.

-szampony do włosów zniszczonych

-szampony do włosów farbowanych

-szampony do włosów przetłuszczających się

-szampony nawilżające

-szampony nadające włosom puszystość

-szampony do codziennego stosowania

-szampony z odżywką (2w1)

-szampony lecznicze (przeciwłupieżowe, przeciwgrzybiczne)

Głowę myjemy zawsze dwa razy, dzięki temu mamy pewność, że skóra zostanie dobrze oczyszczona.

Pamiętajmy też, że szampony regenerujące obciążają włosy, dlatego nie są wskazane do dłuższego stosowania dla włosów rzadkich i cienkich. Natomiast szampony przeciwłupieżowe wypłukują kolor z włosów farbowanych.

 

Szampon do włosów farbowanych szampon do włosów marki Gosh

 

 

KROK 2: ODŻYWIANIE

Odżywka jest niezbędna do codziennej pielęgnacji włosów jeśli chcemy, aby były zdrowe i lśniące.

Dobór jest prosty – możemy kupić zestaw (szampon + odżywka) z tej samej serii, np. do włosów farbowanych (oczywiście jeśli farbujemy włosy).

Po umyciu skóry głowy szamponem należy nałożyć niewielką ilość odżywki na odsączone włosy. Pozostawić ją na ok 3-5min, następnie obficie spłukać wodą. Używamy jej po każdym myciu włosów!

 

kobieta po nałożeniu odżywki do włosów odżywka do włosów

 

KROK 3: ODBUDOWA I REGENERACJA

Regularna regeneracja włosów pomaga jeszcze lepiej wzmocnić włosy, dzięki czemu są bardziej chronione przed działaniem czynników zewnętrznych (słońce, słona woda, mróz, chlor).

Raz w tygodniu warto zamienić odżywkę na maskę lub ampułkę regenerującą. Maskę nakładamy na umyte i odsączone włosy na ok 10-20min. W celu uzyskania lepszego efektu możemy owinąć je folią lub założyć czepek, a na to ręcznik.

Na rynku istnieje wiele rodzajów masek, w zależności od potrzeb oraz naszych możliwości finansowych. Ampułki, które również możemy stosować w celu regeneracji (wymiennie z maską lub równocześnie) są tak samo skuteczne co maski. Nakładami je na umyte, odsączone ręcznikiem włosy. W zależności od firmy i rodzaju, płyn z ampułki pozostawiamy na włosach przez określony czas i spłukujemy wodą lub pozostawiamy na włosach i przystępujemy do suszenia.

 

maska regenerująca włosymaska do intensywnej regeneracji włosów

 

Pamiętajmy, że właściwa dieta „regeneracja od wewnątrz” oraz ewentualne suplementy diety (np. skrzyp polny) są równie ważne co maski i ampułki!

Nie przesadzajmy z częstotliwością regeneracji, kierujmy się zasadą: CO ZA DUŻO, TO NIEZDROWO! Zbyt częste stosowanie masek i ampułek regenerujących może spowodować nadmierne przetłuszczanie się i znaczne obciążenie włosów.

 

odżywki regenerujące włosy marki Kerastase

 

 

KROK 4: OCHRONA

Na rynku pojawia się coraz więcej ochronnych kosmetyków do włosów. Wśród nich możemy znaleźć m.in.

-spray’e i kremy chroniące nasze włosy przed wysoką temperaturą (suszarki, prostownicy, lokówki) – nakładamy je lub spryskujemy nimi wilgotne włosy, następnie suszymy.

-spray’e i olejki chroniące włosy przed działaniem promieni słonecznych – nakładamy na wilgotne lub suche włosy.

Kosmetyków ochronnych używajmy bez wahania, ponieważ dzięki nim nasze włosy nie będą się przesuszać, będą zdrowe i lśniące przez długi czas.

 

kosmetyk ochronny z firmy matrix kosmetyk ochronny z firmy goldwell

 

Spodobał Wam się artykuł? Zalajkujcie! Jeśli o czymś jeszcze nie pisaliśmy, a ciekawią Was konkretne tematy, napiszcie nam o tym! Jesteśmy w końcu dla Was! :)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =

Komentarz do “Cztery kroki do pięknych włosów

  • Miśka

    Właśnie ostatnio zaczęłam interesować się tematem. U Was to duże ułatwienie, bo w pigułce jest 'przepis’ na włosy :D Bo jednak jak się przekopuje te wszystkie blogi to nie wiadomo od czego zacząć, tyle tego! A włosy czekają i marnieją :P